Udruga Korijen

Udruga Korijen je neprofitna, ne-vladina organizacija osnovana 2010. godine u Zagrebu. Udruga je osnovana s ciljem širenja svijesti i otkrivanja dubljih, kolektivno još neotkrivenih potencijala čovjeka te dijeljenje ovih otkrića sa čim većim brojem ljudi. U početku svog postojanja udruga se bavila prvenstveno makrobiotikom, tj. izučavanjem energetskog međudjelovanja čovjeka i hrane. I dan danas povremeno održavamo makrobiotičke radionice, međutim, 2013. godine, fokus nam se preusmjerio na nešto što smo prepoznali kao dublje, univerzalnije i efektnije pri pomoći pojedincima na njihovom putu otkrivanja sebe, tj. otkrivanja istine.

To “nešto” je unutarnji uvid kroz koji se otvara razumijevanje načina na koji sami kreiramo doživljaj bilo kojeg trenutka u našim životima. U svijetu je poznato pod nazivom “Tri principa”. Od 2013. godine, posvećeni smo širenju ovog razumijevanja te smo s njim upoznali tisuće, ako ne i desetke tisuća ljudi. Razumijevanje ima neograničen potencijal kako za unutarnju transformaciju i sazrijevanje, tako i za kolektivnu društvenu promjenu.

Sjedište udruge Korijen je u Zagrebu, a kroz svoj rad utjecaj vršimo na cijelu Hrvatsku, okolne države, zemlje bivše Jugoslavije te povremeno održavamo seminare i u drugim europskim državama.

Naša misija

Kroz svoj rad želimo pomoći čim većem broju ljudi da dožive unutarnju transformaciju te da time promijene način na koji funkcioniraju u svojim svakodnevnim životima. Promjena počinje od pojedinaca, organski se širi i zahvaća sve veći broj ljudi što rezultira promjenom društva u cjelini, kolektivno buđenje i uvid u činjenicu da već imamo sve što nam je potrebno u sebi, da ne postoji nedostatak resursa u vanjskom svijetu i da smo vođeni unutarnjim glasom harmonije, da postoji dublja inteligencija u nama koja nas uvijek usmjerava u smjeru sklada i još više istine. Kroz ovakvu promjenu stvaramo novi svijet sklada, razumijevanja, jasnoće i povezanosti.

Aktivnosti udruge

Organiziramo i držimo seminare, tečajeve, predavanja, grupne online seanse, individualne seanse, festivale i druge vrste okupljanja, pišemo članke na temu, širimo riječ te se bavimo različitim oblicima audio vizualnog umjetničkog izričaja kroz koje prenosimo razumijevanje Tri principa. Svoje aktivnosti često održavamo na raznolikim mjestima u prirodi.

Sve o narednim događanjima potražite ovdje.